Vēlēšanu saukļi, mīti, ...

 1. Mazās partijas šķeļ latviešu balsis Kur 2 latvieši, tur 3 partijas Sadrumstalots balsojums

  Atspēkojums: latviešu balsis pamatā šķeļ lielās-bagātās partijas lai neitralizētu konkurentus un ilgāk noturētos pie varas. Jaunās un mazās partijas nāk idejas vārdā, bet vecās, lielās - ar nomelnošanas un iebiedēšanas kampaņām.

  Lielāks partiju skaits dod lielāku politisko konkurenci - sacensību starp partijām, tas nāk par labu tautai, bet viena, divas partijas dod "šauro personu loku" - virzību uz diktatūru un visatļautību ko mēs jau redzējām Rīgā 10 gadus Saskaņas izpildījumā.

 2. Nav jēgas balsot par mazajām partijām Izsviesta balss miskastē Balsojot par mazo partiju tu nobalso par "Saskaņu"

  Atspēkojums: nav jēgas balsot par lielajām partijām! Tā ir izsviesta balss silē!
  Jo tās jau ir parādījušas kā tās strādā savās, nevis tautas interesēs. Ja Jūs balsojat par korupcijas partiju, tas nozīmē, ka apzināti ceļat pie varas zagļus.
  Gribat pārmaiņas? Vienojamies dot iespēju šoreiz pāris labākajām partijām un lielpartijas pēc tam.
  Tomēr baidaties balsot par jauno vai "mazo" partiju? Tad sakiet cik ilgi tā turpināsiet? Kad Latvijā kaut kas mainīsies?!

 3. Ja partija nepārvar 5% barjeru, tās balsis aiziet citām partijām

  Atspēkojums: Saeimas vēlēšanu likumā, 38.pantā, teikts, ka šīs balsis deputātu vietu sadalē nepiedalās.
  Tātad nekāda lielo partiju piebarošana nenotiek!

 4. Neko nevar mainīt

  Atspēkojums: vēsture pierāda, ka visu var mainīt! Jau tagad vēlēšanu gaitā mēs esam atbrīvojušies no lielāko oligarhu partijām: "Tautas partija" (Andris Šķēle), no "Latvijas Ceļš" (Ivars Godmanis), no "Latvijas Pirmā partija"/"Par Labu Latviju" (Ainārs Šlesers) un no "PCTVL". Vai Jūs to atceraties?

  Turpināsim nebalsot par tautas ienaidniekiem,- nākamās partijas, kas jānogremdē: "Zaļo un Zemnieku savienība" (Aivars Lembergs, Augusts Brigmanis), "Saskaņa" (Nils Ušakovs, Jānis Urbanovičs) un "Vienotība" (Solvita Āboltiņa) utt.

 5. Nav par ko balsot

  Atspēkojums: Vai jebkad ir bijis par ko?
  Tā kā ideālā partija nekad nav kandidējusi un nekad nekandidēs, jābalso vien par labāko no tā kas no kandidātu loka ir pieejams.
  Šo mītu mēdz izmantot arī lai novērstu uzmanību no jaunām un labākām partijām, lai vēlētājus novadītu pie vecajām, vislabāk zināmajām korumpētajām partijām.
  Patiesībā ir par ko balsot, vienmēr bija! 12.Saeimas vēlēšanās tāda bija "Jaunā konservatīvā partija", 11. un 10.Saeimas vēlēšanās bija "Pēdējā partija", 9. un 8.Saeimas vēlēšanās bija Partija "Mūsu zeme" utt.

 6. Nevajag iet balsot Ieriebsim ar tukšu aploksni Parādīsim, ka viņus neatbalstam

  Atspēkojums: Ieriebsim kam? Sev? Vēlēšanas ir spēkā pat ja tikai daži cilvēki nobalso - absolūts boikots nav iespējams - deputāti taču par sevi nobalsos vienmēr.
  Partijas labi zin, ka viņus neatbastāt, bet viņiem tas neko nemaina. Jūs aizvainojaties, nebalsojat, bet viņi par to tikai priecājas. Tikai TV ekrānā tēlo, ka skumst.
  Savu balsi izteikt vajag! Citādi tu neko neietekmē. Neko nedarot iegūsti vismazāk - neko.

 7. Nav jēgas balsot

  Atspēkojums: Ja visi nebalsotāji nobalsotu par jebkuru mazo partiju, tā uzvarētu vēlēšanās ar ~45%.
  Jēga ir visam! Nobalso par mazo partiju - ar statistiku dosi cerību nākamajās vēlēšanās. Labāk tā nekā nebalsot vispār.
  Domājat, ka esat brīvs un Saeima jūs neietekmē? 2009.gada krīze beigusies, bet jūsu pirktajām precēm un pakalpojumiem PVN joprojām ir 21% nevis 18%, palikuši nodokļi komunālajiem pakalpojumiem kādu agrāk nebija, nodokļi pieaug masveidā, ne tā kā mūsu algas, māmiņu algas vai pensijas...
  Ja nebalsojat, pēc tam jums nav morālu tiesību sūdzēties vai valdībai kaut ko pārmest. Paši vainīgi.
  Nobalsojiet taču! Pat, ja partijas izvēle izrādītos slikta vai partija nepārvarētu 5%, vismaz jūsu pašapziņai būtu miers uz 4.gadiem.

 8. Viņi visi ir vienādi / Viņi visi zog

  Atspēkojums: gandrīz visi ir vienādi, bet vienmēr ir arī kāds kurš domās un darīs savādāk. Tāpēc ir vērts meklēt šos cilvēkus un atdot tiem visas mūsu balsis, lai pārmaiņas kļūtu iespējamas.
  Minētais stereotips ir izdevīgs lielajām korumpētajām partijām, lai Jūs turpinātu balsot par tām neticot alternatīvai. Piekrītot šim stereotipam, pārmaiņas nav iespējamas.
  Ir divu veidu cilvēki politikā - tie, kas nāk zagt-varaskārie un ideālisti, kas grib panākt uzlabojumus valstī. Zagļus ir viegli atpazīt pēc viņu līdzšinējiem darbiem, kā arī viņi iegulda lielu naudu priekšvēlēšanu kampaņai. Ja Jūs nāktu strādāt par algu, vai Jūs izgāztu lielu naudu savai reklāmai?
  Cik partijas iztērē reklāmai

 9. Jābalso par latviešiem, lai neuzvar krievi Nav īstais laiks eksperimentiem Nebalsojot tu nobalso par "Saskaņu"

  Atspēkojums: Pēc ārkārtas vēlēšanām, kad nekādu problēmu ar Krieviju nebija, arī "nebija īstais laiks eksperimentiem". Mums nekad nebūs "īstais laiks eksperimentiem".
  Mūs visu laiku iebiedē ar metodi "krievi nāk"... - jā, nu un? Bet tā nav mūsu atbildība, jo Latvijas pilsoņi nav atļāvuši PSRS ieceļotājiem mūsu valstī lemt likumus - to atļāva varas turētāji ("Latvijas ceļš" u.c.) dodot tiem pilsonību. Par šo jautājumu bija jānotiek tautas nobalsošanai. Tātad - krievi nav mūsu atbildība,- tā ir varas turētāju atbildība kuri šo problēmu radīja lai būtu ar ko mūs iebiedēt. Viņi lai arī risina.
  Latviešiem par krievu uzvaru vairs arī nav jēgas baidīties, jo tā jau ir notikusi. 11.Saeimas vēlēšanās (2011.g.) uzvarēja krievu partija "Saskaņas Centrs" (SC) ar 28%! Tā pat notika arī 12.Saeimas vēlēšanās (2014.g.) - ar 23% un tā pat arī 13.Saeimas vēlēšanās (2018.g.) - ar 20%.
  Nav jēgas vairs baidīties. Krievu partijas uzvara samazinās katru reizi, to ietekmēja SC atbalstītais Krievijas-Ukrainas karš un etniskā sastāva izmaiņas Latvijā, kā arī, protams,- milzīgā korupcija un totalitārais valdīšanas stils partijā.
  Netiek piedāvāta alternatīva - balsot par godīgiem cilvēkiem. Tādi ir. Lai tas nenotiktu, ir ieviesta 5% vēlēšanu barjera (savlaik "Latvijas ceļš" interesēs) kā šķērslis godīgajiem, jo viņu vienmēr ir mazāk. Viņi ir "mazajās" partijās.

 10. Jābalso par krieviem, lai viņi aizstāvētu cittautiešus

  Atspēkojums: nav vajadzības aizstāvēt cittautiešus, jo to jau sen dara paši latvieši. Latvietim patīk izdabāt citas tautības pārstāvjiem. Latvietim latvieši nav vērtība, nespējam apvienoties mentalitātes dēļ. Izteiksmīgākais piemērs par latvieša dabu - sarunā latvietis pārslēgsies uz citu valodu, lai otram būtu ērtāk. Pēc tam viņš brīnās kāpēc izdabājam EP, ES prasībām vai Krievijas/ASV interesēm.
  Cittautieši te ir drošībā, viņu intereses tiek nostādītas pat augstāk par latviešu.
  Turklāt krievu partijas nestrādā krievu labā - visām korupcijas partijām galvenais mērķis ir apzagt tautiešus, bet izkārtnei der jebkuri lozungi.

 11. Tas jau bija zināms Vēlēšanu rezultāti jau bija sarunāti Vēlēšanas tiek falsificētas

  Atspēkojums: Ja pavaicā pirms vēlēšanām nosaukt rezultātus, viņi tos tomēr nezin. Pareģošana nestrādā.
  Ir dzirdētas ticamas falsificēšanas metodes, bet neviens nevar tās pamatot. Ir tikai aizdomas vai mēģinājumi no deviņdesmitajiem, bet iztrūkst zināšanu par reālo balsu skaitīšanas procesu un prevencijas metodēm.

 12. Aivars Lembergs strādā tautas interesēs

  Atspēkojums: viss labais, ko ir paveicis Lembergs, nav darīts tautas labā - tas ir darīts viņa paša un viņa ģimenes labā, lai jūs turpinātu par viņiem balsot un viņa ZZS cilvēki turpina izzagt jūsu naudu caur šiem darbiem.

 13. Nils Ušakovs strādā tautas interesēs

  Atspēkojums: viss labais, ko ir paveicis Ušakovs, nav darīts tautas labā - tas ir darīts viņa paša un viņa partijas labā, lai jūs turpinātu par viņiem balsot un Saskaņas cilvēki turpina izzagt jūsu naudu.
  Turklāt Ušakovs ir reklāmas seja, ko radīja Andris Ameriks. Un Ameriks ir cieši saistīts ar oligarhu Aināru Šleseru - abi kopā ir bijuši valdībā ar "Latvijas Pirmā partija" un kopā veiksmīgi izsaimniekojuši Rīgas Domes budžetu.

 14. Lembergs zog, bet vismaz dalās

  Atspēkojums: nav dzirdēts tāds gadījums kad Lembergs būtu ar kādu dalījies izņemot viņa ģimeni... (viņa stipendiāti neskaitās, jo viņi tiek algoti). Ne jau tāpēc Ventspils ir skaista, ka Lembergs tai atmet naudu. Lembergs ir bagāts tāpēc, ka viņš izzog naudu caur šiem Ventspils attīstīšanas darbiem.

 15. Lembergs un Ušakovs ir labāki par citiem kuri tikai zog Lembergs sakārtoja Ventspili

  Atspēkojums: Ventspilī ir skaistas ielas un Rīgā ir jauna promenāde - bet vai Jūs zinājāt, ka arī Kuldīgā, Liepājā, Cēsīs, Valmierā un daudzās citās pilsētās ir skaistas ielas, sakārtota vide, bet bez miljonu izzagšanas? Viņi to var izdarīt. Tātad arī Velnspilī to varēja izdarīt.
  Padomājiet kā izskatītos Venstspils, ja pilsētā un cilvēku labklājībā ieguldītu visu izzagto naudu?!
  Vai tiešām tā ir mūsu patiesā vēlme mūžīgi turēt pie varas ierastos zagļus, kuri paņem no mums 10 € un pilsētā iegulda ~5 €?
  Lembergs nav labāks, viņš vienkārši ir miljardieris...


Kāpēc daļa cilvēku izplata šādus saukļus? Un pat pirms katrām vēlēšanām atkārto vienu un to pašu. Gribētos katram pajautāt vai viņi attur no balsošanas tikai latviešus? Jo, ja latvieši paliek savās vietās, lielākas izredzes atliek krieviskajām partijām. Kāda vēl ir jēga kādam tērēt savu laiku uz aicināšanu boikotēt?