Saeimas vēlēšanas 2022

Partiju saraksti 2022

Konservatīvie

konservativie.lv

Konservatīvie (K)
Agrāk - Jaunā konservatīvā partija (JKP)

K ir savi reāli trūkumi, bet arī šajās Saeimas vēlēšanās nevienu labāku sarakstu neatrodam, lai arī tik daudz jaunu partiju un apvienību. Līdz šim novērojām JKP kā ražīgāko partiju, straujākos izaugsmes virzītājus, reformētājus un ar izdevīgāko politiku mūsu tautai.

Jānis Bordāns

Agrāk:
Juta Strīķe

Kāpēc JĀ:
 • Neviena cita partija nav saņēmusi tik daudz pretdarbības un nomelnošanas kā JKP, it īpaši no NA un Lemberga piekritēju puses. Jānis Bordāns ir savlaik izslēgts no NA kā "traucējošs" un gāzta ir arī JKP veidotā valdība iepriekšējo Saeimas vēlēšanu laikā 2018.g. no A/Par un arī V, NA puses. Acīmredzot arī kā "traucējoša", kā minimums, A/Par lobētajai azartspēļu nozarei. Jo reāli, nopietni sarunu izbeigšanas iemesli no A/Par tā arī nav izskanējuši.
  2014.g. intervija LR1 - par padarīto un nelikumīgās atlaišanas no NA iemesliem. Un intervija raidījumā "Suņu Būda".
 • Jānis Bordāns ir, šķiet, vienīgais no partiju līderiem, kurš rīkojies pret "mafijas" interesēm - tā ir tiesiskuma uzlabošana valstī - daudzu likumu un amatpersonu maiņa.
  Bordāna laikā sabiedrības uzticība tieslietu sistēmai pieauga no negatīva uz pozitīvu.
 • JKP allaž bija lielākais un galvenais virzītājspēks cīņai pret korupciju. Piemēram, tikai pateicoties JKP, valdībā varas pozīcijā vairs nav ZZS.
  "Korupcijas dēļ Latvija zaudē piecus miljardus eiro gadā".
 • Jāuzteic aktīvais darbs pret Latvijas oligarhiem, piemēram, organizētās tautas sapulces pēc Rīdzenes sarunu skandāla, ieniegums KNAB par Līgas Lembergas miljonu izcelsmi Panamas kontos, miljardiera Aivara Lemberga iekļaušana Magņitska sankciju sarakstā, "Ar Šlesera ietekmi būs jātiek galā"
 • Bordāns samazināja miljonāru - tiesu izpildītāju ienākumus. Šis ir Solvitas Āboltiņas (V) likums par atlīdzības taksēm un šie ir Bordāna grozījumi.
 • K praktiski vienīgie aktualizēja un strādāja pie konfiscējošas NĪN sistēmas novēršanas.
  Atbalstīja novadu reformu, veica tik nepieciešamo ostu pārvaldes reformu, izglītības reformu, realizēja 10 gadus gaidīto vilcienu iepirkumu, virzīja sašķidrinātās gāzes termināļa izbūvi, atbalstīja mediķu algu pieaugumu, progress autoceļu izbūvē, panāca latviešu valodas statusa nostiprināšanu utt.
 • Partijas priekšvēlēšanu programmas un vērtības, ideoloģija
 • Uzteicams ir JKP darbs Rīgā (ievēlēti kopš 2017.g.). No paša sākuma - labākais Rīgas pilsētas reformu plāns un turpmākā darbība.
  Tā pat uzteicams ir JKP darbs Saeimā (ievēlēti kopš 2018.g.). Medijos bija vērojama liela, tieši JKP solījumu apšaubīšana. Intereses pēc apkopojām izdarīto un neizdarīto:
 1. Apgalvoja, ka ar Saskaņu koalīcijā neies - negāja
 2. Uzstādīja ultimātu, ka ar ZZS koalīcijā neies - ultimātu noturēja neskatoties uz Gobzema, NA, A/Par un V nostāju
 3. "Spēļu zāles atļautas tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās" - JKP iesniedza priekšlikumu par spēļu zāļu aizliegumu Rīgā. Jau ir rezultāti.
  Un JKP iesniedza iniciatīvu arī par visu Latviju, kas nonāca Saeimā un jau ir panākti grozījumi.
 4. "Efektīvas tiesu sistēmas izveide":
  - ar likumu grozījumiem paātrinājusies lietu izskatīšana tiesā, ir arī rezultāti;
  - ieviests atklāts konkurss ģenerālprokurora kandidātu atlasē;
  - Valsts kontrolei noteiktas zaudējumu piedziņas tiesības;
  - tiesa atcēla Rūdolfu Meroni no Lemberga kriminālprocesā arestētās mantas glabātāja pēc grozījumiem Kriminālprocesa likumā;
  - tiesu ekspertīžu institūta reforma;
  - piemēram, tikai vienā no Saeimas sēdēm (13.feb.2020) tika lemts par 57 Bordāna priekšlikumiem par grozījumiem likumos (gandrīz visi atbalstīti un pieņemti Saeimā);
  - ...
 5. Specializēta ekonomisko noziegumu tiesa - izveide tika uzsākta un tiesas dabība sākās 2021.gadā, pat ar OECD uzslavu. Vēl par ELT pamatotību. Desmit tiesnešu amatiem bija pieteikušies 96 pretendenti.
 6. Bordāna solītais visaptverošais tieslietu sistēmas audits - nav skaidrs tekošais statuss, darbu plāns un ātrums, bet tiek apgalvots, ka audits notiek... To veic Tieslietu ministrija sadarbībā ar Valsts kontroli (VK) (iekļauts darbu plānā 2019.gadā) un 2020.g. februāra intervijā ir ziņa par plānoto auditu prokuratūrā, kas varētu noslēgties gada laikā.
  Šobrīd VK notiekot revīzija par ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu un iztiesāšanu.
 7. "Valsts pārvaldes institūciju vadītāji amatā ne ilgāk kā 10 gadus" - piemēram, līdz ar panāktajām reformām prokuratūrā, noteikts virsprokuroriem
 8. "Koruptīvu projektu finansēšanas izbeigšana" - tiek darīts, piemēram, Tālis Linkaits aicināja SM kapitālsabiedrības pārskatīt iepirkumus, īpaši tos, kas saistīti ar uzņēmēju Māri Martinsonu
 9. "Valstiski nozīmīgu amatu liegums padomju režīma augstākā līmeņa nomenklatūras darbiniekiem" - JKP un KPV LV rīcība attiecībā uz komunistiem. Ir rezultāti attiecībā uz Bičkoviču, Ķuzi, Kalnmeieru.
  /p.s. komentārs par vienu no ģenerālprokuratūras bezdarbībām/
 10. "Valsts un pašvaldību sektorā strādājošo skaita samazināšana par 30%"
  - jāpiemin iepriekšējā reforma, kas bija jāīsteno līdz 2020. gadam, ierēdņu skaitu samazinot par 6%. Šeit ir uzteiktas atsevišķas ministrijas, tai skaitā JKP Tieslietu par ~7% izpildi 2020.gadā un Izglītības - par pārpildi 2019.gadā.
  - JKP rosināja likvidēt Pieprasījumu komisiju;
  - atbalstīja Jura Pūces (LA) virzīto pašvaldību reformu (ATR) kā rezultātā 2021.g. vēlēšanās pašvaldību deputātu skaitam (1614) bija jākļūst par 56% mazākam;
  - "valsts pārvaldē strādājošo skaitu plāno samazināt līdz OECD vidējam līmenim".
 11. "Ministriju apvienošana, 13 ministriju vietā 8" - nav realizēts, ik pa laikam notiek diskusijas
 12. Plāns "3 x 500" - ar laiku panākts tomēr tika 2022.gadā. Jau pēc ievēlēšanas JKP šo plānu neaizmirsa, bet iekļāva Bordāna valdības deklarācijā (4. un 8. punkts).
  Pēc tam sekoja A/Par izstāšanās no sarunām, arī NA un V.
  Nodibinot Krišjāņa Kariņa valdību, tika izformēts arī JKP "3x500" plāns.
  Kurš vainīgs? Katrā ziņā JKP no plāna neatteicās.
  2019.gadā valdība atbalstīja JKP piedāvājumu no 2020.g. paaugstināt diferencēto neapliekamo minimumu no 230 € līdz 300 € un no 2021.g. paaugstināt minimālo algu līdz 500 €.
 13. Dažādi...:
  - JKP panāca jaunu atklātu konkursu ieviešanu amatpersonām (piem., ģenerālprokuroram pēc Ērika Kalnmeiera posma, VZD) un panāca vairāku "apšaubāmu" amatpersonu atbrīvošanu no amatiem (tiesu izpildītājs Rolands Veinbergs, VZD ģenerāldirektore Solvita Zvidriņa, apsūdzētā notāre Laila Poriete, IeVP priekšnieks Visvaldis Puķītis, apgabaltiesas priekšsēdētāja Sandra Strence, UR galvenais valsts notārs Ringolds Balodis, VPD vadītājs Aleksandrs Dementjevs);
  - JKP iesniedza grozījumus lai atteiktos no transporta un īres izdevumu kompensēšanas deputātiem;
  - ministri un deputāti nedrīkstēs saņemt algu par amatiem biedrībās;
  - Budriķa iebildumi liedz CVK realizēt dublējoša ~miljonu vērta reģistra izveidi;
  - saraksts-novērtējums no "Delna" par 13.Saeimas progresu korupcijas mazināšanā (2019.g.nov).;
  - ir savi nopelni OIK atcelšanas virzienā;
  - pašu K saraksts ar paveikto 13.Saeimā;
  - šajā JKP ierakstā ir darīto lietu saraksts periodā no 2019.g. 16.jūnija - 2.jūlijam;
  - Feldmans par 2020. gada budžeta melnrakstu (2019.g.sep);
  - daži JKP biedri ir bijušie KNAB darbinieki, šeit (6.lpp.) ir uzskaitīts izdarītais tolaik KNAB-ā;
 14. ...

Darbs Rīgas domē - skatīt RD sadaļā

Nobeiguma jautājums - kāpēc pārmet tikai JKP?
Jo visas partijas sola un visām ir izpildīti un neizpildīti solījumi.
Ir pat neiedomājams piemērs - Saskaņa, kas neizpildīja savus solījumus pat pie absolūtā vairākuma 10 gados Rīgas domē (par bērnudārzu rindām, saremontētiem ceļiem, tiltiem un municipālajām aptiekām)!
Un ir piemērs kā Vienotība, kas neko nesola un tai arī neko nepārmet - viņu Saeimas programmās jūs neatradīsiet nevienu teikumu solījuma formā.

Viela pārdomām:
 • Sabiedrības pirmā vilšanās un nepiepildītās cerības:
  Vai Konservatīvie jau "neiešāva sev galvā" kad 2018.gadā piekrita iet Vienotības Kariņa valdībā? Toreiz JKP pieteica sevi tik skaļi, daudzsološi, ar "laimes lāci" komandā, veidoja valdību, bet dabūja triecienu no partijas A/Par kurai nebija izdevīga Bordāna valdība (azartspēļu, korupcijas apkarošanas dēļ), tad arī Gobzema valdība tika atraidīta, tad kārta bija Vienotībai kurai bija jāatsaka, jo nevar valdību vadīt caurkritusi partija un ar KPV LV atbalstu bija jāiet uz visu banku - atkārtotām vēlēšanām pārņemot papildus balsis no valdības gāzējiem A/Par un pārējiem. Tas bija īstais laiks - bija pieprasījums sabiedrībā, bet JKP paņēma tikai "zīli rokās"...

  Tiesa, valdības veidošanas laikā bija jāpievalda arī "retorika" nedodot A/Par nekādu, pat formālu ieganstu atteikt Bordāna valdībai.

 • Neskaidra ideoloģija, jeb kāda veida konservatīvie viņi ir? Tautai laikam ir viens priekšstats par konservatīvismu, bet vai partijai tas pats? Vai tai nebija jābūt nacionālai politikai? Primāri mūsu valsts un tautas intereses?
  Kāpēc notika 40 miljonu dāvana ebreju īpašumu lietā pataisot mūsu valsti par vainīgu kur tā nav vainīga?
  Kāpēc uz Eiropas vēlēšanām JKP nekandidēja uz Eiropas Konservatīvo grupu, bet gan uz EPP kas atbalsta federālu Eiropu un kurā ir arī liberālā Vienotība? Atkal jāatgādina ka tauta referendumā izvēlējās ES kā nacionālu valstu ekonomisko savienību!

  Papildus tam īss vērtējums no Jura Rancāna.

 • No vēstures: Bordāns savlaik (nesekmīgi) kandidēja no "Latvijas ceļš" un arī no "Vienotības" ("Pilsoniskā savienība") sarakstiem; bija V.Dombrovska parlamentārais sekretārs
 • Ir ļoti daudz diskusiju par Jutu Strīķi kopš viņas pievienošanās partijai 2017.gada martā.
  Šeit ir raksts kas visplašāk aptver apspriestākās tēmas par Strīķi.
 • Par Juri Jurašu strādājot ar oligarhu Rīdzenes sarunām, par darbu KNAB
 • Intervija LR1 par 2022.g. neievēlēšanas iemesliem
Kāpēc NĒ:
 • Nekonsekvence:
  2019.g. JKP balsoja PRET prettiesisko 40 miljonu "dāvinājumu" atsevišķām ebreju organizācijām, bet jaunajā 2022.g. likumprojektā mainīja savu nostāju un balsoja PAR.
  Lai gan valsts ir jebkuru īpašumu likumīgais gala mantinieks bez kompensējumiem un atbalsts aizies tikai par vienas tautas pārstāvjiem, nevis par visām līdzvērtīgi. Tā vienkārši nevar mainīties izpratne par tiesiskumu... No malas šis balsojums izskatās pēc "gadsimta darījuma" lai beidzot panāktu savu solījumu "3 x 500" realizāciju pret kuru bija pārējās partijas.
  Iziešana uz kompromisiem un nav gudri.
  Papildus vilšanās par izlikšanos medijos nenosaucot patiesos iemeslus. Bet nu gaidām nākamo restitūcijas pieprasījumu par ebreju īpašumiem, tas būs!
 • Juris Jurašs publicēja video vicinot, iespējams, bankas kontu izdrukas ar apgalvojumu ka Raivis Dzintars un Imants Parādnieks saņem milzīgas naudas summas kas izskatās pēc kukuļa... Bet nesekoja ne pierādījumi, ne "īstais" iesniegums KNAB. Nav pieņemama NA nelietīgā attieksme savlaik pret Bordānu un citiem, bet JKP zaudē paši pielietojot netīrās metodes.
Konservatīvie
Republika

republikanis.lv

Politiskā partija "Republika" (R)

Sandis Ģirģens

Kāpēc JĀ:
 • Partijas līdera Sanda Ģirģena (KPV lv) darbība esot iekšlietu ministra amatā (2019-2021) - uzsāka reformas iekšlietu sistēmā - dienestu modernizācija, atalgojuma paaugstināšana, digitalizācija utt
 • Laba priekšvēlēšanu programma
Viela pārdomām:
 • No "Partiju šķirotavas" - R daļēji piekrīt, ka Latvijā nav vajadzīgas "sarkanās līnijas" valdības koalīciju veidošanā
 • Saeimas priekšvēlēšanu programmā arī "Tautas vēlēts prezidents"... Diskutabli, kaut kā negribas virzīties prom no daudz gudrākās, drošākās un demokrātiskākās parlamentāras republikas, turklāt riskējot ar "slaveniem" kandidātiem kā, piemēram, Lembergs
Republika
Kristīgi Progresīvā Partija

Kristīgi Progresīvā Partija (KPP)

Nav mājaslapas

Andrejs Krasņikovs

Kāpēc JĀ:
 • Laba priekšvēlēšanu programma, skaidra valoda un politika, konkrēti mērķi.
  Īsumā un vispārīgi - godīgums, atbildība un kompetence visās jomās, zinātniskā pieeja visiem procesiem, efektīvitāte valsts pārvaldē, ekonomiskā izaugsme, stiprināsim valsts stāvokli ES un NATO ietvaros, apturēt valsts izzagšanu, ...
 • Intervija ar Rīgas apgabala 1.numuru - Andrejs Krasņikovs
Viela pārdomām:
 • Imants Burvis - "2004. gadā Rīgas apgabaltiesa atzina par vainīgu apsūdzībā par krāpšanu un naudas piesavināšanos, piespriežot naudas sodu 2800 latu apmērā un nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem."
Kristīgi Progresīvā Partija
Progresivie

progresivie.lv

Progresīvie (P)

Antoņina Ņenaševa Atis Švinka

Agrāk:
Roberts Putnis

Kāpēc JĀ:
 • 2011.g. vietnē ManaBalss.lv P iesniedza iniciatīvu "Par progresīvu nodokļu sistēmu". Parakstījās vairāk nekā 11 000 cilvēku un 2016.g. tā tika iesniegta Saeimā.
 • Paplašināta partijas programma, īpaši iestāšanās par progresīvu nodokļu sistēmu un nostāja pret korupciju.
  Tai skaitā no principiem: "patiesa korupcijas apkarošana un caurspīdīga, godīga un saprotama politika ir pamats, lai neizšķērdētu nodokļu maksātāju naudu un attīstītu valsti".
 • No P saraksta kandidē slavenais Māris Mičerevskis kurš reāli rīkojās pret iekšējo korupciju esot partijas "Latvijas attīstībai" biedrs
 • P atkal kandidē atsevišķi nevis kopā ar LA un "Kustību Par" kā Rīgas domes vēlēšanās
 • P izveidoja platformu lai "veicinātu profesionāļu aktīvāku iesaisti Latvijas politikā, kopīgi strādājot pie dažādām rīcībpolitikas idejām, kā arī būt gataviem idejas realizēt"
 • Līdzšinējais darbs Rīgas domē kur P ir vairākuma partija. Darbu saraksts minēts partijas avīzē.
Viela pārdomām:
 • Līdzšinējais darbs RD kur P ir vairākuma partija. Piemēram, lēmums par gāzes katlu aizliegšanu.
 • "Piešķirsim nepilsoņiem balsstiesības pašvaldību vēlēšanās, kā tas ir Igaunijā (..)".
  Latvijā pakāpeniski izbeigsim nepilsoņa statusu, sākot ar pilsonības piešķiršanu jaundzimušajiem, kuru vecāki ir nepilsoņi.
 • "Līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa uzreiz pēc Rīgas domes vēlēšanām sniedza interviju Krievijas aģentūrai TASS, kur apsolīja, ka piemineklis “Rīgas atbrīvotājiem” netikšot aiztikts, bet krievu valoda arī turpmāk tiks izmantota saziņā ar Rīgas iedzīvotājiem." - “Progresīvajiem” divvalodība nav vienkārši tehniska lieta
 • "Tiesiski noregulēsim iespēju nelaulātiem pāriem reģistrēt savu kopdzīvi un kļūt par juridiski atzītu ģimeni neatkarīgi no dzimuma."
  "Progresīvie strādās, lai panāktu (homoseksuāļu laulības legalizējošo) Stambulas konvencijas ratificēšanu"
 • Kreisās politikas partijām raksturīga īpašā labvēlība pret homoseksuāļiem, visiem migrantiem, mazākumtautībām, citām rasēm utml, pretstatā tam, nav līdzvērtīgas labvēlības ne pret mūsu tautu parasto, ne pret heteroseksuāļiem, ne latviešiem.
 • Progresīvie un marksisms?
  Acīmredzot partija neiet neomarksisma virzienā, bet būsim uzmanīgi,- par neomarksisma politiku
 • Pēc kritizējošās intervijas P valde pieņēma lēmumu no partijas aizmuguriski izslēgt Robertu Putni lai gan statūtos rakstīts "Uz ierosinājuma par biedra izslēgšanu izskatīšanu tiek uzaicināta attiecīgā persona.". Tomēr revīzijas komisija esot secinājusi, ka izslēgšana atbilst statūtiem...
Progresivie
Apvienība Latvijai

apvienibalatvijai.lv

Apvienība Latvijai (AL)

Partiju apvienībā ietilpst:
- "Par cilvēcīgu Latviju" (agrāk: KPV lv) cilvecigi.lv
- "Tēvzemes mantojums" tevzemesmantojums.lv
- "Brīvai stiprai Latvijai" brivai.lv

Jānis Riņķis Māris Možvillo

Kāpēc JĀ:
 • Laba priekšvēlēšanu programma. Mērķis - sociāli taisnīga un latviska Latvija.
 • Kandidē arī Ilmārs Ančāns,- cilvēks kurš nenobijās nostāties pret oligarhiem Šķēli un Šleseru - "Jūrmalgeita". Arī programmā minēta korupcijas izskaušana.
Viela pārdomām:
 • Priekšvēlēšanu programmā arī tautas vēlēts prezidents... Diskutabli, kaut kā negribas virzīties prom no daudz gudrākās, drošākās un demokrātiskākās parlamentāras republikas, turklāt riskējot ar "slaveniem" kandidātiem kā, piemēram, Lembergs.
 • "Kovid-speciālists" Artūrs Bernis
Apvienība Latvijai
Attīstībai/Par!

attistibaipar.lv

Attīstībai/Par! (AP!)

Partiju apvienībā ietilpst:
- "Kustība Par!" (PAR) kustibapar.lv
- "Izaugsme" partijaizaugsme.lv
- "Latvijas Attīstībai" (LA) attistibai.lv

Latvijas Attīstībai Edgars Jaunups Juris Pūce Mārtiņš Bondars kustība Par Daniels Pavļuts Izaugsme Andris Skride

Agrāk:
Ilze Viņķele Einārs Repše

Kāpēc JĀ:
Kāpēc NĒ:
 • Korupcija:

  - Juris Pūce bija Ekonomikas Ministrijas (Vienotība) valsts sekretārs. Ir pamats aizdomām par viņa biedrību LNF kā aizsegu koruptīviem maksājumiem par saistīto amatpersonu lēmumiem.
  "Juris Pūce: nezinu, kāpēc manu partiju mīl bagātie".

  Citāts: "Ar Edgaru Jaunupu saistītais sporta klubs, pēc Vienotības nākšanas pie varas sāka saņemt no valsts uzņēmumiem - "LDz Kargo", "Latvijas Valsts meži" milzīgas summas.
  Sagadīšanās vai kādu citu iemeslu dēļ, ar Ekonomiskas ministrijas pasūtījumiem, tieši vai netieši, saistītie uzņēmumi pēkšņi sāka plaši atbalstīt arī Jura Pūces sievas vadīto biedrību "Ascendum." Starp ziedotājiem bija arī ātro kredītu uzņēmums "4finance", būvkompānijas "Arčers", "Re&Re", pat Andris Ameriks un citi.

  Citāts: ".. viena no Ascendum ziedojušajiem uzņēmumiem līdzīpašnieks otrdien atzina - viņa ziedojums bijis daļa no biznesa vienošanās kādā biogāzes koģenerācijas stacijas projektā. Šis bizness ir tieši atkarīgs no EM lēmumiem par obligātā iepirkuma kvotu piešķiršanu.".

  Citāts: "Ir simboliski ļoti svarīgi nepieļaut Zaigas Pūces nonākšanu Sabiedrības integrācijas fonda vadībā, jo fonds no valsts budžeta, ES un ārvalstu finansējuma atbalsta dažādu biedrību un nevalstisku iniciatīvu programmas.".

  Arī azartspēļu uzņēmumu ziedojumi biedrībai un attiecīgs atbalsts partijas balsojumos, piemēram, pret azartspēļu zāļu slēgšanu Vecrīgā,- "'Nila gāzēju' ātrās izgāšanās cena".

  - Pūce un Jaunups vairākkārt nodevuši tūkstošus eiro ziedojumiem partijai caur citiem cilvēkiem.

  Mārtiņš Staķis 2018.g. partijai ziedoja 20 000 € - vairāk kā saņēmis ienākumos...

  - Pūces pat noskopojās uz autostāvvietas atļauju Vecrīgā... un meloja sabiedrībai... Līdz tomēr sekoja ministra demisija un samaksa par KNAB piemēroto sodu un kaitējumu.

  - "Domāju, ka nāku ar labu padomu "paristiem" – ka ar Latvijas attīstībai nevienam nevajadzētu būt pa ceļam." - Māra Mičerevska intervija par partijas LA būtību.

  - To pašu apstiprina Rīgas mēra Mārtiņa Staķa izstāšanās no partijas.

  - Citāts: "Veselības ministre Ilze Viņķele (AP!) šonedēļ nāca klajā ar paziņojumu, ka, lai ieviestu veselības sistēmu, kas sašķirotu iedzīvotājus atbilstoši diviem pakalpojumu groziem, negodprātīgi iztērēti 600 000 €. Tos saņēma bijušās veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) bijušā dzīvesbiedra Jura Pūces uzņēmums.". Sākts kriminālprocess.

  - AP! iestājās par to lai arī ZZS būtu valdībā.
  "Pūce uzskata, ka laiks sākt konstruktīvu dialogu ar Saskaņu".
  Otto Ozols: Kas patiesībā ir Artis Pabriks un viņa simpātijas pret Saskaņu.
  Aigars Bikše: "Man liekas, ka Saskaņai ir jāiet valdībā. Vajag viņu kaut kā tajā valdībā dabūt, lai viņi piedalās (..)"

  - Kustības Par! programmā minēts "Novērsīsim politisko partiju atkarību no sponsoriem" un manifestā - "Par valsti, kuru nenozog". Kāpēc nesākat ar sevi?

  "Korupcijas dēļ Latvija zaudē piecus miljardus eiro gadā".
 • "Valdības gāzēji" (2018.g.):

  AP! līdz pat priekšpēdējai valdības veidošanas dienai bija ar mieru mainīt valdības deklerāciju, bet pēdējā dienā vienkārši izstājās no sarunām bez nopietna pamatojuma - aizbildinoties ar cieņas trūkumu un nereāliem JKP piedāvājumiem.
  JKP pastāvīgi piedāvāja veikt izmaiņas lai vienotos, bet AP! necentās vienoties.
  Ar laiku JKP plāns "3 x 500" un 200 pensijām tomēr tika realizēts un praksē pierādījās ka "nepaceļamās" miljardu izmaksas bija tikai meli.

  Tas pats sekoja ar Alda Gobzema valdības gāšanu - "vēlme spēlēt tikai Edgaram Jaunupam un tā sponsoriem saprotamu spēli".

 • Rīgas mēra kandidāts Mārtiņš Bondars tiesā atzīts par vainīgu Krājbankas bankrotā. Noraksta māju sievai un aizbildinās, ka viņa laikā bankā viss vēl bija kārtībā. Sekas, saprotams, iestājās vēlāk...
 • Bijušais valdes loceklis Andrejs Žagars atbrīvots no operas direktora amata ("..pilnvaru pārkāpšana, pienākumu neizpilde vai nepienācīga izpilde, nespēja vadīt sabiedrību, kaitējuma nodarīšana sabiedrības interesēm, kā arī uzticības zaudēšana..").
  Audits atklāj nepilnības līdzšinējā operas vadīšanā.
 • Ar LA politikā mēģināja atgriezties arī Einārs Repše. Pēc zaudējuma vēlēšanās viņš tika noņemts. Repše jau ir bijis pie varas ar partiju Jaunais Laiks (V), kļuva nepopulārs ar solījumu nepildīšanu un darbību savās interesēs neskatoties uz lielajiem tautas ziedojumiem.
 • Periodā kad Juris Pūce bija valsts sekretārs ministrijā, tika izsniegtas visvairāk OIK atļaujas
 • Daniels Pavļuts un Mārtiņš Bondars aktīvi virzīja un panāca 40 miljonu "dāvinājumu" daļai ebreju organizāciju.
  Atbilstoši Civillikumam - ja nav mantinieku, īpašumu "manto" valsts. Tātad valsti nevar vainot labuma gūšanā lietojot šādus bez-īpašnieku īpašumus. Turklāt nav tiesiski kompensāciju piešķirt tikai vienai etniskai grupai. Bondars minēja, ka patiesībā nauda tiks maksāta lai nodrošinātu NATO 5.panta darbību Latvijai. Tam gan nebija seguma,- meli. Arī Pavļuta apgalvojumiem nebija seguma.
  Vairāk pateikts intervijā ar Aleksandru Kiršteinu.
 • Divkosība ar "deputātu kvotām" - "Kāpēc AP! deputātu darbi nesaskan ar vārdiem?"
 • Iestājas par nodokļu celšanu
 • Kreisās politikas partijām raksturīga īpašā labvēlība pret homoseksuāļiem, visiem migrantiem, mazākumtautībām, citām rasēm utml, pretstatā tam, nav līdzvērtīgas labvēlības ne pret mūsu tautu parasto, ne pret heteroseksuāļiem, ne latviešiem.

  AP! atbalstīja ANO migrācijas paktu, cenšas panākt homoseksuāļu laulības legalizējošo Stambulas konvencijas ratifikāciju.
  Kāpēc šī partija viendzimuma laulību legalizāciju tik uzstājīgi virza un pat reklamē? Legalizācijas gadījumā homoseksuāļi varēs adoptēt bērnus. Vai arī šeit ir "biznesa" iespējas?

  "Politkorektums" - ceļš uz autoritārismu un šaura personu loka diktētu naida politiku. Piemēram, politiķa uzbrukums biznesam par nosaukumu "Blacky".

 • AP! atbalsta Latvijas dziļāku integrāciju Eiropas kodolā - Eiropas federalizāciju
 • AP! darba novērtējums no Re:Baltica
  Partijas apskats no NRA.lv
Attīstībai/Par!
Katram un katrai

katraiunkatram.lv

Politiskā partija "Katram un katrai" (KUK)

Aldis Gobzems

Kāpēc NĒ:
Katram un katrai
Apvienotais saraksts

apvienotaissaraksts.lv

Apvienotais saraksts (AS)

Jaunajā apvienībā ietilpst:
- "Latvijas Zaļā partija" (LZP) zp.lv
- "Liepājas partija" (LP) liepajaspartija.lv
- "Latvijas Reģionu Apvienība" (LRA) apvieniba.lv
- Ulda Pīlēna biedrības dalība

Uldis Pīlēns Edvards Smiltēns

Agrāk:
Andris Šķēle Aivars Lembergs Augusts Brigmanis Mārtiņš Bondars

Saeimas vēlēšanu rezultāti - ZZS
Kāpēc NĒ:
 • LZP un LP šoreiz startē atsevišķi no ZZS, bet tas nemaina būtību - viena no lielākajām korupcijas un "vecās politikas" partijām Latvijā, pie varas praktiski visus pēdējos 30 gadus.
  Attiecīgi visi korupcijas un sliktas politikas piemēri skatāmi ZZS sadaļā un Tautas partijas vēsturē. LZP deputātu korumpētība nav nodalāma no ZZS,- gan individuāli korumpējās, gan kopā balsoja.

  Pēc "Tautas partija" un "Par Labu Latviju / Latvijas Ceļš" (PLL/LC) pašlikvidēšanās tika nodibinātas vairākas jaunas reģionālās partijas, vairākas apvienojās LRA. Dara bažīgu tas, cik daudzi LRA partiju valdes locekļi ir bijušie kandidāti no šīm, A.Šķēles vai A.Šlesera, partijām.

  Ulda Pīlēna (savlaik izstājās no Tautas partijas (valdes loceklis 1998–2008)) biedrība apvieno nozaru profesionāļus no kuriem daļa kandidē neesot kādas partijas biedrs. Pats Pīlēns nekandidē, tomēr tiek virzīts par premjeru. Savlaik viņš atbalstīja Tautas partijas "gāzi grīdā" politiku.

 • No LRA vēstures:

  Dainis Liepiņš (LRA, PLL, LPP/LC): gada laikā ieņem septiņus amatus dažādos valsts uzņēmumos; balsu pirkšana; A.Šlesera pārstāvis; zaudē deputāta mandātu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā; ...

  Mārtiņš Šics iebalsoja Ingunu Sudrabu par "Oligarhu lietas" izmeklēšanas vadītāju.

  LRA balsojumu piemēri (ir arī labi piemēri):
  - Tautas vēlēts prezidents / "Maxima" izmeklēšanas komisijas izveide u.c.,
  - amatpersonu atalgojuma slepenošanu - PAR,
  - Uzvaras pieminekļa iniciatīvas noraidīšana - PAR,
  - finansējuma palielināšana partijām - PRET,
  - LRA iesniedza likumprojektu par atklātu prezidenta ievēlēšanu!
  - LRA izcīna grozījumus PIL likumā ierobežojot izšķērdīgos iepirkumus!

  Amatu zaudē Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks (Vidzemes partija).

  Rīgas domes posms:

  Darbs opozīcijā arī sponsoru interesēs - balsojums pret azartspēļu zāļu slēgšanu Vecrīgā,- ""Nila gāzēju" ātrās izgāšanās cena"

  "Rīgas mērs" Mārtiņš Bondars tiesā atzīts par vainīgu Krājbankas bankrotā

  Priekšvēlēšanu programmā nebija skaidra solījuma pārtraukt korupciju Rīgas domē pēc Saskaņas desmitgades, nebija arī ne vārda par NĪN atcelšanu (avīzē minēts to samazināt iepriekšējā līmenī tikai daļai īpašnieku un tikai uz laiku - līdz īpašuma pārdošanai)

 • "Partiju šķirotava" - AS ir neitrāli par to, ka nav vajadzīgas "sarkanās līnijas" valdības koalīciju veidošanā
 • Rīgas apgabala pirmais numurs - Didzis Šmits (KPV lv) - "Dienas Vatņiks".
  Balsoja par labu Lembergam priekšlikumā par iekļūšanas tiesībām Saeimā.
  Balsoja pret Georga lentīšu aizliegumu pasākumos.
Apvienotais saraksts
Nacionālā apvienība

nacionalaapvieniba.lv

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA)

Raivis Dzintars

Saeimas vēlēšanu rezultāti - Nacianālā apvienība NA
Viela pārdomām:
Kāpēc NĒ:
 • NA pie varas ir praktiski visus pēdējos 30 gadus. NA, kā vecās politikas partijai, raksturīgs autoritārisms, demokrātijas ierobežošana, svarīgu uzlabojumu kavēšana vai nedarīšana.
  Kas ir izdarīts? Fundamentālus uzlabojumus tieslietās paveica citi, pāreju uz izglītību latviešu valodā panāca citi, Saskaņu Rīgā atlaida citi, pat latvisku Latviju virza citi utt.
  NA publicētajā paveikto darbu sarakstā liela daļa lietu nav primāri NA panākums.
  Ja NA pamat-pluss ir nacionālā politika, tad labākā stāvoklī tā ir Konservatīvo partijā ar daudz mazāk korupcijas un daudz vairāk fundamentālu uzlabojumu, darba ražīgumu pie tikai 16 mandātiem - tik pat cik NA 2014.gadā.
 • NA laikā bija gadiem nesakārtotas tieslietas: iedzīvotāji ECT visbiežāk sūdzās par tiesu procesu netaisnīgumu, izslēgti būtiskākie regulējumi šķīrējtiesu likumā, neatklāj visus tiesu izpildītāju nodarījumus, maksātnespējas administratoru likuma grozījumus papildus novilcināja 2 gadus, nesakārto regulējumu pret fiktīvo firmu reģistrēšanu, no tiesu izpildītāju konta pazūd pusmiljons € - vainīgo nav, lustrācija netika veikta utml
 • Autoritārisms:

  Ministrijas atkārtotie grozījumi preses likumā kas slēptu informāciju par kriminālprocesiem.

  NA kopā ar Vienotību tautai nevis atviegloja, bet ierobežoja referendumu iespējas.

  Izrēķināšanās ar savējiem: izmantojot apmelojumus TB savlaik izmeta no partijas Aivaru Andersonu par partijas finanšu pārkāpumu izgaismošanu, tā pat VL izmeta tieslietu ministru Jāni Bordānu melojot, ka par dalību citā politiskā organizācijā (kas gan netraucētu NA nekādā veidā). Patiesais iemesls bija tieslietu nozares sakārtošana kas smagi skartu finanšu mahinācijas NA interesēs.
  Atlaišana no NA valdes notika prettiesiski, slepus. Nākamā ministre Baiba Broka tam piekrita,- amatu pieņēma. Bordāna iesāktās reformas NA novilcināja vai atcēla.

  NA rīko piemiņas gājienus u.c. Kārlim Ulmanim, autoritārajam vadonim, nevis prezidentam - valsts dibinātājam,- pasaules TOP 100 demokrātam Jānim Čakstem.

 • Korupcija:

  NA gadiem bija "saaugusi" koalīcijā ar Vienotību un ZZS gan ar savstarpēju atbalstu, gan rīvēšanos. Pēdējā valdībā NA iestājās par to lai arī ZZS būtu koalīcijā, arī Kariņa valdības šūpošana - acīmredzot - apcietinātā Lemberga glābšanai.
  "Valdības gāzēji" - 2018.g. vienkārši izstājās no Jāņa Bordāna valdības veidošanas sarunām bez reāla pamatojuma
  2017.g. RD priekšvēlēšanu avīzē Ināra Mūrniece un Baiba Broka nostājas pret jaunajām partijām, bet nenostājas ne pret Saskaņu, ne V, ne ZZS.

  Skatot NA atsevišķi, pamanāmākās korupcijas pazīmes bija NA ilgstoši pārvaldītajās ministrijās VARAM un TM.
  Tieslietās - "Maksātnespējas administratoru mafija" - nozares ilggadēja nesakārtošana, aizdomīgi likumgrozījumi, Māra Sprūda atbrīvošanas lobēšana un partijas ziedotāji arī maksātnespējas administratori Uģis Grūbe, Ilze Gulbe, Aigars Lūsis (TM parlamentārais sekretārs, bijušais NA ģenerālsekretārs ir starp aizdomās turētajiem kriminālprocesā).
  "Uzņēmējs Bite atklāj kādu gadījumu, kas liecina par saistību starp NA un maksātnespējas administratoriem".

  Savējo likšana amatos - no vairākām baumām līdz šādiem piemēriem medijos:
  Kaspars Gerhards izveidojis jaunu amatu partijas biedrei (jo biroja vadītājam, redz, "nebūs īsti laika veikt tiešos pienākumus"...);
  "Latvijas valsts meži" izveido amatu Jānim Lapiņam ar visai aizdomīgu karjeras vēsturi...;
  Aina Stašāne un Inga Koļegova bez konkursa ieceltas "Valsts meža dienestā";
  Jauns amats ticis arī neievēlētajam Imantam Parādniekam - Krišjāņa Kariņa padomnieks demogrāfijas jautājumos (cik daudz tad izdarīts pa 4 gadiem, pāris pabalstu pozīcijas, kas vēl?)...
  Un ministrs Gerhards izšķērdē mūsu naudu - stundas lidojums biznesa klasē par 460 €.
  Gerhards bija tik "neieinteresēts" ministrs, ka pat prezidentam par viņu rakstīja sūdzības vēstuli Zemnieku saeima!

  Baiba Broka - kriminālprocess, kukuli noformējot kā ziedojumu biedrībai. Biedrības valdes vadītājs NA ziedojis 23 000 €.
  Brokai piemita spēja atrast laiku strādājot vairākās darba vietās vienlaicīgi, tai skaitā arī Saskaņas/GKR pārvaldītajā brīvostas pārvaldē.

  NA valdes locekli Egilu Helmani notiesā par izspiešanu.

  Partiju programma 2022 - ne vārda par korupciju vai budžeta naudas izšķērdēšanu.

  "Korupcijas dēļ Latvija zaudē piecus miljardus eiro gadā".

 • Dace Melbārde gadiem... līdz viņa beidzot pieslējās sev atbilstošajai Vienotībai

  Vai NA ir bijis kaut viens labs ministrs? Gerhards, Baiba Broka, Dzintars Rasnačs, Dace Melbārde, Gaidis Bērziņš, ...? Šķiet tikai viens, Einārs Cilinskis.

Nacionālā apvienība
Latvija pirmajā vietā

latvijapirmajavieta.lv

Latvija pirmajā vietā (LPV)

Šlesers pārtaisa Latviju par krieviju

Ainārs Šlesers

Kāpēc NĒ:
 • Šleseram vēl ir parādsaistības pret valsti par pārkāpumiem no viņa agrākajām partijām kopā ap 850 000 €. Ainār, pirms dibini kārtējo partiju, samaksā parādus par iepriekšējām!
 • Korupcijas skandālu apkopojums no BNN. Tai skaitā:
  - "oligarhu sarunas" - valsts nozagšana, mediju kontrole, sabiedriskās domas ietekme, varas izmantošana savtīgiem mērķiem;
  - virkne politiski ieceltu pietuvināto cilvēku amatos, skaļākais,- šofera dēls AS "Pasažieru vilciens" valdē ar algu 4000 Ls/mēnesī; arī Nila Ušakova iekārtošana Brīvostā par padomnieku ar algu 2000;
  - prokuratūra apsūdz par krāpšanu lielā apmērā digitālās televīzijas ieviešanā;
  - ekskluzīvais līgums ar Ryanair - par lidmašīnas apkalpošanu lidosta 500 € vietā varēja iekasēt 1 €;
  - līdzdalība "Jūrmalgeitas" noziegumā deputāta Ilmāra Ančāna kukuļošanas mēģinājumā;
  - Šlesera partija LPP/LC nodibināja koalīciju ar Saskaņu Rīgas domē 2009.g., nodrošinot Saskaņai absolūto varu Rīgā 10 gadus kas kļuva par smagāko korupcijas laiku Rīgā;
  - kriminālprocess sākts par iespējamu PVN izkrāpšanu ceļot Šlesera māju.
 • Aicina atbalstīt Putinu, Krieviju un apsaukā tos kas domā savādāk: Šlesers aicina mīlēt Putinu un krieviju
  Apkopojums par Šlesera vēsturi un saitēm ar Kremli: Битва за свободу 2022.Ч.5. Шлесерс и К (Димитрий Саввин)
  Šlesera piedāvājums Latvijai kodolīgi izteikts viņa iepriekšējās kampaņas attēlā: Šlesers Latvija - krievija
  Kopā ar Šleseru kandidē vairāki Saskaņas vai Kremļa atbalstītāji, piemēram, Edvīns Puķe, Romāns Mežeckis, Sandris Točs utml.
 • "Partiju šķirotava" - LPV daļēji piekrīt, ka Latvijā nav vajadzīgas "sarkanās līnijas" valdības koalīciju veidošanā
 • Šlesera politika - no trekno gadu "gāzi grīdā" līdz Covid populismam šodien.
  Priekšvēlēšanu programma skan pat skaisti, bet ko tas dod, zinot to, ka visu labo iznīdē oligarhu meli un korupcija par kuru programmā protams nav ne vārda.
  Gala vārdi programmā - "Panāksim, lai Latvija astoņu gadu laikā kļūtu par vienu no bagātākajām pasaules valstīm!" - tev jau bija iespēja to izdarīt kad biji pie varas valdībā un Rīgā, bet mums ir prieks, ka vismaz tu esi miljonārs.
 • Draudzes "kovid-speciālists" Mārcis Jencītis, slavenais Memory Water "kovid-speciālists" Jānis Pļaviņš, bijusī KPV lv deputāte Linda Liepiņa, Saskaņas ilggadējais sabiedrotais korupcijā no GKR Oļegs Burovs utt
 • Šlesera "uzvedības metodes" nomelnojot un apsaukājot politiskos konkurentus. Politiķiem tomēr būtu jāmāk uzvesties...
 • Mēs jau vienreiz atlaidām Saeimu dēļ Šlesera, priekš kam viņu tur stumt atpakaļ?
Latvija pirmajā vietā
Latvijas Krievu savienība

rusojuz.lv

Latvijas Krievu savienība (LKS)
Agrāk - "PCTVL - Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" PCTVL

Татьяна Жданок Мирослав Митрофанов

Kāpēc JĀ:
 • Līdz šim "krievu partijām" nebija alternatīvas Saeimā, tomēr vēlamas ir vairākas partijas kas veidotu politisko konkurenici savā starpā - lai nav tikai viena, Saskaņas, "patiesība".
Kāpēc NĒ:
 • Ždanokas un viņas līdzgaitnieku vēsture, jau kopš Interfrontes laikiem - izteikts citas valsts - Krievijas atbalsts, tai skaitā dalība Krimas aneksijā.
  Kā arī izteikts vienas tautas atbalsts: "Русский союз Латвии отстаивает интересы русского населения нашей страны."
 • Priekšvēlēšanu programmā pat ir izdomāts šāds apgalvojums: "Valdošās partijas mēģina pārvelt vainu uz Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem."...
Latvijas Krievu savienība
Stabilitātei

partijastabilitatei.lv

Politiskā partija "Stabilitātei!" (S!)

Aleksejs Rosļikovs

Kāpēc JĀ:
 • Līdz šim "krievu partijām" nebija alternatīvas Saeimā, tomēr vēlamas ir vairākas partijas kas veidotu politisko konkurenici savā starpā - lai nav tikai viena, Saskaņas, "patiesība".
Kāpēc NĒ:
 • Partiju dibināja Rīgas domes bijušie, no Saskaņas izslēgtie deputāti - Aleksejs Rosļikovs un Valērijs Petrovs.
  Attiecīgi visi korupcijas un sliktas politikas piemēri skatāmi Saskaņas sadaļā. S! vadītāju korumpētība nav nodalāma no S - visu labi zināja kas notiek partijā, kopā balsoja, kopā nomelnoja traucējošo opozīciju.

  "Korupcijas dēļ Latvija zaudē piecus miljardus eiro gadā".

 • Viela pārdomām no partiju programmas 2022:
  - neskaidras frāzes "politiskais režīms", "Apvienojamies un atgriežam Latvijai neatkarību, ..";
  - "Pārskatīsim Latvijas atkarību Eiropas Savienības ietvaros. .. vai izstāšanās no "žņaudzošās savienības"";
  - "neatkarīga attiecību veidošana ar kaimiņvalstīm";
  - "Iespēja iegūt izglītību dzimtajā valodā.";
  - "Tiesības balsot Latvijas nepilsoņiem vēlēšanās.";
  - "Tautas vēlēts prezidents";
  - par korupciju nav ne vārda...

  Pētot partijas politiku un Rosļikova darbību, nav saprotams ar ko šeit atšķiras no Saskaņas, lai gan Saskaņu un LKS viņi sauc par fiktīvo opozīciju.

Stabilitātei
Suverēnā vara

suverenavara.lv

"Suverēnā vara" (SV)

Jūlija Stepaņenko

Kāpēc JĀ:
 • Līdz šim "krievu partijām" nebija alternatīvas Saeimā, tomēr vēlamas ir vairākas partijas kas veidotu politisko konkurenici savā starpā - lai nav tikai viena, Saskaņas, "patiesība".
Kāpēc NĒ:
 • Jūlija Stepaņenko Saeimā ievēlēta no "Saskaņa" saraksta un bija "Gods kalpot Rīgai" (GKR) biedre, tad bija Gobzema partijā, tad - Šlesera partijā, no kuras izslēgta.
  Attiecīgi visi korupcijas un sliktas politikas piemēri skatāmi Saskaņas un GKR sadaļā. SV vadītāju korumpētība nav nodalāma no S.

  Pirmais numurs apgabalā - Ļubova Švecova - arī Saskaņa un pārējās politiskās partijas kā Jūlijai.

  Pirmais numurs apgabalā - Jūlijas vīrs, Vjačeslavs Stepaņenko, ir kādreizējais GKR valdes loceklis un arī PCTVL deputāts, arī Šlesera LPP, arī "Latvijas ceļš".

  Pirmais numurs apgabalā - Inga Gluzda - novada deputāte kura piedalījās Talsu mēra (Edgars Zelderis) gāšanas balsojumā lai atgrieztu pie varas ZZS.

  Pirmais numurs apgabalā - Silvija Šimfa - deputāte no "No sirds Latvijai"

  "Korupcijas dēļ Latvija zaudē piecus miljardus eiro gadā".

 • Darbība un balsojumi:
  - Rīgas domes (Saskaņa) atlaišana - PRET;
  - Uzvaras pieminekļa iniciatīvas noraidīšana - PAR;
  - Georga lentīšu aizliegums pasākumos - PRET;
  - nebalsoja Ukrainas atbalstam ne saistībā ar Krievijas agresiju Kerčas šaurumā, ne par ES kandidātvalsts statusu, ne arī Krievijas iebrukuma dienā 24.februārī;

  Ir arī "labie" balsojumi, piemēram, pret OIK, pret ANO migrācijas paktu, pret spēļu zālēm, ...

 • Saeimas vēlēšanu programmā daudz sociālas politikas mērķu, tautas vēlēts prezidents un par korupciju nav ne vārda...
Suverēnā vara
Tautas kalpi latvijai

tautaskalpi.lv

Tautas kalpi latvijai (TKL)

Edgars Kramiņš

Kāpēc NĒ:
 • No saraksta kandidē 8 bezdarbnieki un vairāki "kovid-speciālisti" - Jānis Dzenis, Edgars Kramiņš, Aivars Smans, Kristīne Lindenblate
 • Līderis Edgars Kramiņš, reiz taujāts par viņa dalīšanos soc-tīklos ar Kremļa propagandas ierakstiem, uzrakstīja pat tā: "Es esmu Krievija". Nez ko Kramiņš tad plāno darīt Latvijas Saeimā? Programmā uz šo tēmu varētu vienīgi attiecināt punktus:
  - "atteikties no dalības tajās starptautiskajās organizācijās, kas tieši vai netieši traucē un ierobežo Latvijas valsts un tautas intereses, attīstību un labklājību",
  - "tauta ievēl prezidentu" (tā ir Krievijā),
  - "ekonomisko sadarbību vērst uz cieņas, neitralitātes principiem un draudzīgām attiecībām ar kaimiņvalstīm". Varēja gan uzrakstīt konkrēti, lai mums nav jāmin kura tā draudzīgā kaimiņvalsts, ekonomiski sadarbojoties, mums ir uzlikusi, piemēram, šprotu embargo.
 • Citādi Saeimas vēlēšanu programmā īpaši pārsteidz punkts "10. atgūt Latvijas zemi valsts īpašumā un nodot to nomā valsts pilsoņiem;" - tātad zeme vairs nebūtu privātīpašumā - latvieši bez savas zemes.
 • Vairāk par partiju jauns.lv apskatā.
Tautas kalpi latvijai
Tautas varas spēks

Politiskā partija "Tautas varas spēks" (TVS)

Nav mājaslapas
facebook.com/kopaesamspeks

Valentīns Jeremejevs

Kāpēc NĒ:
 • Ieskats par skandalozo līderi Valentīnu Jeremejevu medijos.
  Atrodams arī šāds vērtējums: partija "sevī apvieno augsta līmeņa populistus un dezinformatorus, ko iepazinām pandēmijas laikā".
 • No politiskās partijas kandidē 25 bezdarbnieki... Nopietni?
 • Ļoti tendēta vēlēšanu programma par to cik "viss ir slikti".
  Piemēram., "Darbnespējīgu ielikteņu-afēristu antitautiskais režīms ir novedis valsti uz krišanas bezdibenī robežas."...
  Žēl, ka nav piedāvājuma ko darīt lai nebūtu viss tik slikti kā vien boļševiku revolūcijas cienīgs aicinājums "Izmetīsim liekēžus, valsts līdzekļu piesavinātājus, zagļus un muļķus no valdības un Saeimas kopā!
  Ieviesīsim kārtību valstī!"...
  Žēl, ka nav minēta metode kā konstatēs muļķus.
Tautas varas spēks
Vienoti Latvijai

Partija "Vienoti Latvijai" (VL)

Nav mājaslapas

Dainis Vītols

Kāpēc NĒ:
Vienoti Latvijai
Jaunā Vienotība

jaunavienotiba.lv

Jaunā Vienotība (JV)

"Vecās politikas" apvienībā ietilpst partija Vienotība un četras reģionālās partijas
Vienotībavienotiba.lv

Arvils Ašeradens Arturs Krišjānis Kariņš

Agrāk:
Solvita Āboltiņa Edgars Jaunups Ilze Viņķele Laimdota Straujuma Dzintars Zaķis Einārs Repše

Saeimas vēlēšanu rezultāti - Vienotība
Kāpēc NĒ:
Jaunā Vienotība
Zaļo un Zemnieku savienība

zzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)

Pēc izjukšanas apvienībā palikuši:
- "Latvijas Zemnieku savienība" lzs.lv
- "Latvijai un Ventspilij" latvijaiunventspilij.lv

Aivars Lembergs Augusts Brigmanis

Agrāk:
Iveta Grigule

Saeimas vēlēšanu rezultāti - ZZS
Kāpēc NĒ:
Zaļo un Zemnieku savienība
Saskaņa sociāldemokrātiskā partija

saskana.eu

"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija (S)

S ietilpa apvienībā Saskaņas Centrs (SC)

Jānis Urbanovičs Nils Ušakovs

Saeimas vēlēšanu rezultāti - Saskaņa
Viela pārdomām:
 • Gadiem monolītais atbalsts Saskaņai vēlētāju vidū tomēr samazinās: 11.Saeimas vēlēšanas - 28%, 12.Saeima - 23%, 13.Saeima - 20%.
  Šoreiz liela daļa balsu aizies jaunajiem tiešajiem konkurentiem - "Stabilitātei!" un "Suverēnā vara", un vecajiem LKS, nedaudz arī Šleseram, Gobzemam un Progresīvajiem.
  Daudzi vēlētāji novērsās pēc Nila Ušakova "bēgšanas" 2019.g. uz EP.
  Ļoti samazinājies arī biedru skaits - no 3449 (2019.gadā) uz 1646 (2022.gadā).
Kāpēc NĒ:
Partija Saskaņa

Saeimas vēlēšanu rezultāti līdz šim (vecās politikas partijas)

Informācija par vēlēšanu norisi

Iesakām

Partiju šķirotava

Partiju šķirotava ļauj uzzināt partiju atbildes par aktuālākajām lietām

Mana balss lv

Parakstu vākšanas platforma iniciatīvu iesniegšanai Saeimā

latvija.lv/pv - parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām

latvija.lv/pv/
parakstu vākšanas platforma referendumu iniciēšanai

Deputāti uz delnas

Daļa datu un statistika par deputātu kandidātiem

Kas notiek Latvijā

Facebook lapa "Kas notiek Latvijā?"